GÜVENLİK BİLGİ FORMU MSDS-SDS

Güvenlik Bilgi Formu (MSDS-SDS)
Güvenlik bilgi formu: İnsan sağlığı ve çevrenin, zararlı maddelerden ve karışımlardan olumsuz etkilenmemesi ve korunması amacıyla, zararlı maddelerin ve karışımların özelliklerine ilişkin ayrıntılı bilgileri içeren belgeyi ifade eder.
GBF, piyasaya arz edilen ürünlerin formülasyonundaki zararlı maddelerin ve karışımların insan sağlığı ve çevre üzerinde yaratabilecekleri olumsuz etkilere karşı etkin kontrol ve gözetimi sağlamak üzere hazırlanmaktadır.

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAMA HİZMETİ (MSDS-SDS)
Güvenlik Bilgi Formu (GBF), kimya sanayinde çok önemli bir yer tutar ve yapılması zorunlu bir çalışmadır. Ürettiğiniz ya da ürettirdiğiniz ve ithal ettiğiniz tüm ürünleri tüketicilerin güvenle kullanmasını sağlamak amacı ile hazırlanmaktadır. (Malzeme Güvenlik Bilgi Formu / Safety Data Sheet) Türkçe ve/veya İngilizce olarak hazırlıyor, ya da ithal ettiğiniz ürünlere ait MSDS’lerinizi Türkçe’ye tercüme ediyoruz.

Konu ile ilgili her türlü teknik desteği vermek, firmanızın ihtiyaçlarını gidermek amacı ile SDS GRUP Danışmanlık & Kozmetik olarak hizmetinizdeyiz.

KİMLER GBF-MSDS-SDS HAZIRLAYABİLİR?

MSDS/SDS hazırlama işlemi teknik bilgi gerektiren ve yasal şartları oldukça detaylı bir işlemdir. Dolayısı ile Güvenlik bilgi formlarını sadece eğitim almış sertifikalı uzmanları hazırlayabilir.

Şirketimizin uzmanları en son değişen yönetmeliğe göre eğitim almış TÜRKAK tarafından akredite TSE tarafından sertifikalıdır.

Firmalar ürüne dair GBF hazırlatırken bilgi ve birikimi yüksek bu konuda uzman kişilerden yardım almalıdırlar. SDS GRUP Danışmanlık & Kozmetik olarak hizmetinizdeyiz.

Yeniliklerden Haberdar Olun

Web Tasarım Sapka.org   ©